Estonia1918 bränd sai alguse 2014 aastal, kui algas esimese mudeli Wõitleja disainimine. Wõitleja oli pühendatud vapratele meestele, naistele ja lastele, kes võitlesid aastatel 1918–1920 Eesti Vabadussõjas, mille nad ka võitsid. Ka kõik järgnevad Estonia1918 käekellad on pühendatud erinevatele, kuid väga suurte saavutustega Eesti inimestele.
Tsiteerides Swatch Groupi asutajat Nicolas Hayekit: "Me peame tootma seal, kus me elame. Kui riik kaotab oskusteabe ja asjatundlikkuse ise tootmiseks, kaotab ta võime luua jõukust ja oma rahalist sõltumatust." See on põhjus miks Estonia1918 on otsustanud oma kellad kõik ise toota. Iga meie kell on eksklusiivne ja ainulaadne. Kõiki mudelid toodetakse limiteeritud väljaandena. Lisaks limiteeritud seeriatoodetele valmistame ka täiesti unikaalseid kellasid, vastavalt tellija soovile. Meie valmistatud kellad on näiteks Rootsi Kuningal, Eesti Presidendil, endisel peaministril, olümpiavõitjal, kindralitel, pilootidel ja paljudel tuntud ärimeestel. Ettevõtte masinapark ning põhiline töökoda asub Kesk-Eestis Oisus. Töökoda juhib samuti IT taustaga mees Viljo Marrandi, kes omab muuhulgas ka meistergraveerija sertifikaati. Töökojas on erineva suunitlusega suuri CNC-masinaid, mõõteriistu ning muid vajalikke tööriistu. Uusim 5 teljeline freesimiskeskus jõudis kohale 2023 sügisel. Kokku on 5 suuremat masinat, millest kõige suurem 7 meetri pikkune Šveitsi stiilis treipink on mõeldud hoopis väga pisikeste maksimaalselt 16mm läbimõõduga detailide tootmiseks. Masinapark laieneb vastavalt vajadusele. Kõik kellad pannakse kokku, kalibreeritakse ja testitakse Tartus.
Estonia1918 kellabrändi asutaja Tõnis Leissoo on üle 20a pikkuse IT töökogemusega kellakollektsionäär ja entusiast. Tema kellahuvi sai alguse juba varases nooruses. Kui kollektsioon oli juba piisavalt suureks kasvanud ja huvi käekellade vastu aina süvenes, otsustas Tõnis ühel hetkel kellamaailma sügavustesse sukelduda ja oma kella disainida. Kellade disainimisega alustas ta juba aastal 2014. Tõnise disainimotoks on originaalsus, lihtsus ja puhtus. Ta on osalenud ka mitmetel disainivõistlustel ning võitnud A-Design Awards ja IDA Awards nimelised disainiauhinnad.
Viljo elab Eestimaa keskel, kus asuvad ka tema töötoad. Seal viljeleb ta väga pikkade traditsioonidega käsigraveerimise kunsti, mille tegemiseks on vaja kasutada mikroskoopi. Käsigraveeringud nõuavad ülitäpset kätt ja ka silma. Viljo suudab muuta ka kõige tugevamast metallist lõuendi ajatuks kunstiteoseks. Graveerimiskunsti on ta õppinud maailma parimate meistergraveerijate juures nii Belgias kui Ameerikas. Tema klientide hulka kuulvad paljud eraettevõtjad, kuid ka näiteks Saudi-Araabia prints. Lisaks graveerimiskunstile valdab Viljo ka insenertehnilisi oskuseid, mis võimaldavad juhtida Kesk-Eesti efektiivseimat metallitööstust.